info

Skialpové vázání Skitrab Titan Gara + Stopper

Lehké a spolehlivé vázání Skitrab pro sportovní vyžití.
VýrobceSkitrab
4-8
4,5-10
5-12
Varianta10022267
Skialpové vázání Skitrab Titan Gara + Stopper 4-8
10 125,- Kč (11 250,- Kč) - 10%
8 367,77 bez DPH
Na dotaz
Varianta10022268
Skialpové vázání Skitrab Titan Gara + Stopper 4,5-10
10 125,- Kč (11 250,- Kč) - 10%
8 367,77 bez DPH
Na dotaz
Varianta10022269
Skialpové vázání Skitrab Titan Gara + Stopper 5-12
10 125,- Kč (11 250,- Kč) - 10%
8 367,77 bez DPH
Skladem

Popis produktu

Vázání Skitrab Titan Gara má inovativní špičku tvořenou jedním jednoduchým komponentem z předpjatého titanu. Elasticita, pevnost a nezávislost uložení pinů/čepů charakterizují toto ultralehké vázání.

Patka vázání nabízí spolehlivé uchycuní ocelovou U pružinou se snadnou změnou polohy chůze sjezd. Lze otočit o 90° (platí pro model bez brzdiček).

Brzdičky bez tření neovlivňují vypínací sílu pružiny, která se vyrábí ve 3 tuhostech. Zaarerováním vznikne plocha pro došlap v pozici chůze. 

Technologie
Titanium Core - část špičky vázání sestává z předpjatého titanového drátu. Titan je velmi lehký, pružný ale zároveň pevný materiál. Tento extrémně jednoduchý mechanismus nabízí významnou záruku funkčnosti a spolehlivosti. Díl je navržen s ohledem na možnost nezávislého uložení pinů/čepů tak, aby umožňovaly absorbovat náhlé rázy do vázání během jízdy v terénu. K uvolnění, rozevření přední čelisti tedy nedochází „skokovým“ způsobem tak, jak jsme zvyklí u původních pinových vázání ale postupným tedy lineárním narůstáním síly, která drží botu ve vázání. Nedochází tak k náhlým uvolněním boty z vázání. Jedna jednoduchá součást z titanu speciálně navržená svým tvarem a strukturou spojuje dvě čelisti ve špičce vázání. Čelisti se otevírají lehkým tlakem na přední aretační páčku, kterou lze stlačit buď rukou nebo lyžařskou hůlkou. Umístěte botu tak, aby piny/čepy čelistí byly v úrovni otvorů na boční straně boty. Poté uvolněte páčku pro sevření čelistí a zajištění špičky boty. Posuňte páčku nahoru, abyste zablokovali otevření čelistí pro chůzi. Tvarovaná pružina z titanu umožňuje špičce dokonale se přizpůsobit všem typům bot a zaručuje, že bota zůstane spolehlivě upnutá.
Další možnost nástupu do vázání je tlakem špičky boty směrem k pinům. Tento způsob nastoupení do vázání umožňuje pouze obuv s náběhovými žlábky směrem k insertům na botě. Možnost nastoupení do vázání je i stlačením výše uvedené páčky rukou, což uživateli přináší významné zlepšení nástupu do vázání ve složitějším terénu.

Elastic Titanium Core - titanový elastický prvek (tvarovaná pružina) zajišťuje pozoruhodnou elasticitu, která umožňuje vázání absorbovat rázové síly, které přináší jízda nejen v terénu.

Roto Riveted Pins - čepy (piny) na špičce vázání jsou z tvrzené oceli se samočisticí funkcí resp. drážkou, která napomáhá odstranit vodu, sníh i led z otvorů v botě. Pro pevné a odolné spojení pinů s čelistmi je použito spolehlivé rotační nýtování.

360° Technology - jednoduché vázání, které spojuje různé vyspělé technologie a materiály: kovaný hliník, frézovanou ocel a hliník, speciální tvarované syntetické polymery, zpracování a úpravy titanu.

Zero and Click - záslepka pinů patky vázání má inovativní zaklapávací systém, který umožňuje snadný přechod mezi módy chůze a sjezd.

Stopper Zero - patentovaný systém patky vázání umožňuje snadný přechod ze stoupací polohy (úhel 5,7°) do sjezdové a lze ji otáčet  o 90°, což umožňuje botě spočívat přímo na lyži a prodloužit tak délku kroku (úhel 0°).

 

kategorie závodní skialpinismus, fitness skitouring
doporučená šířka lyží 62 - 80 mm
doporučená hmotnost lyží výrobce neuvádí
brzdy volitelné  - 65 mm
polohy patní podpěry 0° a 6° - bez brzd
slot pro stoupací železa ne
posun ne
vypínací síly 4-8, 4,5-10, 5-12 DIN* (přednastavené)
hmotnost páru 238 g bez brzd, 318 g s brzdama

 

* DIN, zkratka pro Deutsches Institut für Normung (Německý institut pro normalizaci), je průmyslově přijatá škála nastavení vypínací (uvolňovací) síly pro lyžařská vázání. Ačkoli identická sada norem je publikována Mezinárodní organizací pro normalizaci (ISO), většina výrobců uvádí právě DIN. Vypínací síla DIN bude nastavena technikem obchodu na základě vaší hmotnosti, výšky a úrovně lyžařských schopností vzhledem k vybranému vybavení.

 

Naposledy prohlížené

compare_arrows Porovnat (0) Zrušit