info

Skialpové vázání ATK Raider 13 EVO

Vázání s automatickou zadní brzdou a revoluční špičkou, která má nastavitelné hodnoty uvolnění.
VýrobceATK
91mm
97mm
Varianta10022943
Skialpové vázání ATK Raider 13 EVO 91mm black
14 031,- Kč (15 590,- Kč) - 10%
11 595,87 bez DPH
Skladem
Varianta10022944
Skialpové vázání ATK Raider 13 EVO 97mm black
14 031,- Kč (15 590,- Kč) - 10%
11 595,87 bez DPH
Na dotaz

Popis produktu

Rodiny vázání Raider se rozšiřuje o modely EVO s automatickou zadní brzdou, která nahrazuje ruční tlačítkový mechanismus. Druhým hlavním benefitem je revoluční špička, která má nastavitelné hodnoty uvolnění DIN* a poskytuje dokonalou přizpůsobivost vlastnímu stylu lyžování.
Raider R13 EVO představuje různé produktové technologie a 7 ATK patentů. Zaměřuje se na několik důležitých inovací v oblasti výkonu a komfortu - extrémní tvrdost ve spojení boty/lyže, eliminace torzálních pohybů, precizní vypnutí v kritické situaci a cílení na skvělý požitek z jízdy.

Originální provedení zadní (podpatní) části s patentem E.R.S.® (ELASTIC RESPONSE SYSTEM), který absorbuje energii při prohnutí lyže a posléze opět energii uvolňuje při následné roztažení lyže. Přenos sil na lyži je tak citlivější a pocit z jízdy a výkonu lepší.

EASY ENTRY SYSTEM® - upravená geometrie špičky vázání, která optimalizuje zavádění do bot při nástupu.

SNOW PACK PROOF SYSTEM® - žádný sníh pod špičkou a to i po několika opakovených výstupech i sjezdech. Zabraňuje také zatížení sněhem na špičce špičky a v každém okamžiku poskytuje dokonalou lehkost.

Systém U.H.V.® (UP-HILL HARDNESS VARIATOR) umožňuje změnit tvrdost blokování špičky na kopci. Kompenzuje opotřebení vložky špičky bot v průběhu let, poskytuje správnou pevnost zamykání pro každého uživatele a optimalizuje tlak na blokovací mechanismus.

CAM RELEASE SYSTEM® - stabilizuje piny a poskytuje špičkovou torzní tuhost vázání.

RELEASE ADJUSTMENT TOE PIECE® možnost nastavení přítlaku pinů na špičce vázání. Geometrie přední části vázání vyvinuta pro mnohem lehčí našlápnutí ve starších či opotřebovaných modelech bot.

MAGNETO Heel Flaps® (Magneto Heel Flaps) podpatěnky umožňují pět lehce nastavitelných pozic pro stoupání.

SKI-BRAKE ELASTIC SLIDE integrovaná do brzdové destičky pro udržení pevné hodnoty bočního uvolnění vázání.

AUTOMATIC BRAKE SYSTEM®  jednoduchá obsluha systému, při níž nený vyžadována žádná akce uživatele. V režimu chůze se při prvním došlapu boty brzda aretuje a při změně polohy patní části vázání se brzda samovolně aktivuje.

Vyrobeno z pevnostní slitiny hliníku Alu 7075, nerezové oceli a termoplastu POM (charakteristické vlastnosti - pevnost, tuhost a rázová houževnatost).

kategorie skitouring, freeskitouring, skialpinismus
doporučená šířka lyží 80 - 120 mm
doporučená hmotnost lyží 2.000 - 3.400 g (pár)
brzdy ano - 86, 91, 97, 102, 108, 120 mm
polohy patní podpěry 3 - 0, +39, +45 mm
slot pro stoupací železa ano - 75, 86, 91, 97, 102, 108, 120 mm
posun ano - 25 mm
vypínací síly 5 - 13 DIN* (vertikální i boční nastavení)
hmotnost páru 740 g

* DIN, zkratka pro Deutsches Institut für Normung (Německý institut pro normalizaci), je průmyslově přijatá škála nastavení vypínací (uvolňovací) síly pro lyžařská vázání. Ačkoli identická sada norem je publikována Mezinárodní organizací pro normalizaci (ISO), většina výrobců uvádí právě DIN. Vypínací síla DIN bude nastavena technikem obchodu na základě vaší hmotnosti, výšky a úrovně lyžařských schopností vzhledem k vybranému vybavení.

TECHNICKÁ PODPORA - kontaktujte ATK ohledně technické pomoci vyplněním online formuláře.

 

Naposledy prohlížené

compare_arrows Porovnat (0) Zrušit