info

Skialpové vázání ATK Front 12

Osvědčená a unikátní koncepce vázání s přední brzdou. Vyzkoušejte si ho a nebudete chtít jiné!
VýrobceATK
91mm
Varianta10015421
Skialpové vázání ATK Front 12 91mm black/white/titanium
11 990,- Kč (14 990,- Kč) - 20%
9 909,09 bez DPH
Na dotaz

Popis produktu

Vázání ATK Front 12 můžete využit pro skitouring i freeskitouring. Jedinečnost jeho předních brzd oslovuje širokou škálu uživatelů. Pata pak nese většinu specifik kolekce ATK RAIDER.

Přední kryt automatické přední brzdy je dokonale integrován do základové desky a zamezuje riziku nefunkčnosti brzdy díky nahromaděnému sněhu, ledu nebo nečistotám. Technické oddělení ATK se zdá nezastavitelné, zvláště když mluvíme o brzdových systémech. Před deseti lety navrhli první přední brzdový systém s cílem vytvořit nový standard, pokud jde o funkčnost a snadné použití. Jednalo se o první brzdový systém, který nebylo třeba blokovat během výstupu a byl vždy připraven zabrzdit lyže, kdykoli vázání vypnulo.

Dřívější potřeba dvojité aktivace - jednou pro přední uzamykací páčku a jednou pro aktivaci brzdy - je minulostí. S novým vázáním ATK FRONT 12 byl učiněn krok vpřed. Brzda je automaticky zajištěna, když je špička v režimu chůze, jednoduše zatáhněte za přední zajišťovací páčku vázání. Stejný postup vede k zajištění brzdových ramen pro režim sjezd. Po nastoupení do vázání vytáhněte přední páčku až do režimu chůze (tím zajistíte brzdu) a následně páčku presuňte zpět do polohy sjezd (brzda zůstane zajištěná). Brzda se automaticky uvolní v případě pádu nebo dobrovolného vystoupení z vázání.

Tento brzdový systém je vyvinut pro bezpečnou jízdu na nejstrmějších svazích, snadné použití v extrémních podmínkách a absolutní funkční spolehlivost.

Jako příslušenství je k dispozici nový plně nastavitelný Freeride Spacer, který  přesnost a přenos energie posouvá na úroveň alpských závodních vázání.

Originální provedení zadní (podpatní) části s patentem E.R.S.® (ELASTIC RESPONSE SYSTEM), který absorbuje energii při prohnutí lyže a posléze opět energii uvolňuje při následné roztažení lyže. Přenos sil na lyži je tak citlivější a pocit z jízdy a výkonu lepší.

EASY ENTRY SYSTEM® - upravená geometrie špičky vázání, která optimalizuje zavádění do bot při nástupu.

SNOW PACK PROOF SYSTEM® - žádný sníh pod špičkou a to i po několika opakovených výstupech i sjezdech. Zabraňuje také zatížení sněhem na špičce špičky a v každém okamžiku poskytuje dokonalou lehkost.

MAGNETO® (Magneto Heel Flaps) podpatěnky umožňují pět lehce nastavitelných pozic pro stoupání.

Vyrobeno z pevnostní slitiny hliníku Alu 7075, nerezové oceli a termoplastu POM (charakteristické vlastnosti - pevnost, tuhost a rázová houževnatost).

 

kategorie skitouring, freeskitouring, skialpinismus
doporučená šířka lyží 80 - 120 mm
doporučená hmotnost lyží 2.000 - 3.400 g (pár)
brzdy ano - 86, 91, 97, 102, 108, 120, 135 mm
polohy patní podpěry 5 - 0, +27,5, +30, +44, +49 mm
slot pro stoupací železa ano - 75, 86, 91, 97, 102, 108, 120 mm
posun ano - 25 mm
vypínací síly 5 - 12 DIN* (vertikální i boční nastavení)
hmotnost páru 720 g

 

TECHNICKÁ PODPORA - kontaktujte ATK ohledně technické pomoci vyplněním online formuláře.

Naposledy prohlížené

compare_arrows Porovnat (0) Zrušit