info

Skialpové vázání Dynafit ST Rotation 12

Propracované certifikované bezpečnostní "pinové" vázání pro skitouring těžších vah s max. vypínací silou Z 12.
VýrobceDynafit
90mm
Varianta10010987
Skialpové vázání Dynafit ST Rotation 12 90mm black KS
10 290,- Kč (13 790,- Kč) - 25%
8 504,13 bez DPH
Skladem

Popis produktu

Model ST Rotation 12 získal certifikaci jako bezpečnostní lyžařské vázání na základě standardů ISO 13992 DIN.

Testování TÜV zahrnuje více než 40 laboratorních testů a testování v terénu v průběhu tří dnů. Je považováno za nejvyšší úroveň certifikace bezpečnosti. Zaručuje, že uvolňovací vlastnosti túrových vázání jsou vhodná pro sestup. Vázání Dynafit ST Rotation 12 splnilo veškeré testy!

Model Dynafit ST Rotation navazuje na Radical 2 ST, který byl spolu s Radical FT 2 vyvinut se dvěma dalšími záměry: dosažení většího pohodlí při výstupu díky odlehčenému, bezrámovému systému a získání certifikace na základě norem ISO. Patentem Dynafitu je rotující špička, která zajišťuje nejvyšší možnou bezpečnost. Funguje nejen jako mechanismus uvolňování, ale také odolává případnému předčasnému uvolňování při bočních nárazech. Špička představuje přesný a optimálně synchronizovaný uvolňovací mechanismus. Hodnoty uvolňování lze obecně nastavit na škále od 5 do 12 DIN.

Za zmínku stojí dvě hlavní vylepšení. Díky nové kluzné sestičce na brzdě vázání lépe i přesněji "vyhazuje" a pružina zadního bloku vázání plynuleji reaguje na změnu terénu resp. prohnutí lyže. Nová špička pá tři polohy, přičemž prostřední umožňuje snažší nástup do do vázání a "zacvaknutí" boty do polohy "sjezd".

Skialpinistické bezpečnostní vázání Dynafit ST Rotation 12 je se svými 625 gramy za kus jedním z nejlehčích vázání ve své třídě. Má navíc optimalizovanou výšku, která zajišťuje přímý kontakt boty s lyží. Aby se tomuto vázání umožnilo přizpůsobit se obecně narůstající šířce lyží, bylo také vybaveno s rozložitou platformou.

 

  • Speed step opěrka paty
  • Side Towers pro snadnější nástup a větší odolnost proti bočním nárazům
  • brzdy s novou kluznou deskou pro menší tření, s možností aretace až po nástupu do vázání, což zlepšuje manipulaci v náročném terénu
  • extra podložka špičky pro lepší přenos sil při sjezdech
  • materiál: Cr-Mo ocel, nerezová ocel, plast, kovaný hliník 7075
  • 08-000049105

 

kategorie skitouring, freeskitouring
doporučená šířka lyží výrobce neuvádí
doporučená hmotnost lyží výrobce neuvádí
brzdy ano - 90, 105, 120 mm
polohy patní podpěry 3
slot pro stoupací železa ano - 90, 100, 110, 120 mm
posun ano - 45 mm
vypínací síly 5 - 12 DIN* (vertikální i boční nastavení)
hmotnost páru 1.250 g

  

 

Naposledy prohlížené

compare_arrows Porovnat (0) Zrušit