info

Lyže Skitrab Gara World Cup 60

Nejúspěšnější spolehlivé závodní lyže s měkkou flexí pro snadné použití .
Produktové číslo10022231
VýrobceSkitrab
18 690,- Kč (24 990,- Kč) - 25%
15 446,28 bez DPH
Skladem

Popis produktu

Závodní lyže Skitrab Gara World Cup jsou nejpoužívanějším modelem nejlepších mezinárodních sportovců.

  • Flex 60 pro lehčí váhy a snadné použití
  • Flex 70 pro silné lyžaře hledající přesnost

Navrženo tak, aby poskytovalo nejlepší výkon s nejnižší hmotností. 14vrstvá konstrukce, která obaluje aramidové jádro a progresivní tvarová aktivní flexe pro dobré lyžování s nižší spotřebou energie.

Zkrátka závodní lyže, která nabízí vynikající výkon, spolehlivost a odolnost.

Konstrukce produktů Skitrab zaručuje dlouhodobou kvalitu. Trvanlivost použitých materiálů udržuje takřka neměný charakter lyže.

Od roku 1946 vyráběno v italském Bormiu.
Prodloužená záruka na 3 roky.
Model pro sezóny 2021 - 2023.

Aramid Technologies
Technologie Skitrab - lyže sestavené z těch nejlepších materiálů jsou lehčí než si dovedete představit i při zachování skvělých jízdních vlastností a s vysokou odolností i životností.
Aramid patří mezi nejdůležitější syntetická vlákna. Používá se v letectví a při výrobě vojenské techniky. Jádro lyží z aramidové voštinové směsi přináší výborný poměr mezi pevností a lehkostí, který je dnes dostupný na trhu.
Hlavní komponenty ultralehkého jádra:
Aramid - Nomex; místo původu Evropa; hustota 70 kg/m3; pevnost v tlaku 10 MPa; charakteristika: lehký a pružný
Světlé dřevo - pavlonie; místo původu Dálný východ; hustota 270/300 kg/m3; pevnost v tlaku 18 MPa; charakteristika: lehké
Tmavé dřevo - jasan; místo původu Evropa; hustota 600/700 kg/m3; pevnost v tlaku 30 MPa; charakteristika: pevné a flexibilní

Technologie
Gara Control Flex - Control Progressive Flex - ohyb lyže ve vztahu k poloměru vykrojení je zásadní. Konstrukce a vícevrstvá technologie Skitrab umožňuje velmi měkkou flexi konce lyží, což usnadňuje jejich používání a ovladatelnost. Bez zvýšeného úsilí a námahy se přizpůsobí všem typům sněhu. Ve svém středu je lyže pevnější, nabízí dobrou torzní tuhost a vynikající ovládání hran, zaručující dobrou přilnavost na tvrdém, zledovatělém sněhu. Směrem k zadní části lyže je flexe více zdůrazněna, takže během zatěžovací fáze více pracuje rádius lyže a zlepšuje tím vedení oblouku a celkové ovládání.
Duotail - Diferent Tail Flexibility - rozdílná tuhost patky lyže při postavení na hraně oproti plochému postavení. U ploché lyže si patka zachovává svou tuhost a lyže zaručuje dokonalou stabilitu a podporu. Při jízdě po hraně je patka lyže pružnější, zlepšuje vedení lyže a usnadňuje jízdu.
Hibox - Hibox Torsion Control - tenký oplet z uhlíkové mikrosíťoviny, která se obalí kolem jádra lyže a poskytuje tak vyšší torzní tuhost (až 46 %). Zpracování poskytuje posílení antitorzní konstrukce bez nežádoucího vlivu na ohyb a flexi lyží.
Hiconnect - Edge to Edge Connection - speciální konstrukce vnitřně propojuje hrany lyže, aby se nevytrhly ani po nárazech na velmi tvrdé povrchy jako jsou kameny.
Noshock - Active Vibration Control - aktivní kontrola vibrací. Speciální elastomer je umístěn po celé délce mezi hranami a vnitřní konstrukcí lyže. Na špičce a v zadní části lyže pokrývá elastomer celý povrch lyže. Celkově vytváří tlumící efekt, díky němuž je lyže stabilnější.

Konstrukce
Konstrukce jádra - Cap Quadriaxial - dřevěné jádro obalené do čtyřsměrného laminování.
Ochraná vrstva - Protection Sheet -  polyamidová ochranná fólie odolná proti poškrábání. Ochrana konstrukce a designu.
Jádro - Core - aramid a dva druhy dřeva (pavlonie, jasan).
Podpora jádra - Carbon support - biaxiální uhlíkové vlákno vložené pod dřevěné jádro.
Hrany - Steel Hedge - ocelové hrany z nejkvalitnější oceli s tvrdostí 52 HRC. Záruka maximální odolnosti a přilnavosti na tvrdém povrchu. Edge Radial Finishing - finální broušení hran a jejich doladění (89°) - zlepšuje přesnost zatáčení, jednodušší ovládání a skluz lyže.
Torzní výztuha - Torsion Reinforcement - zesílení uhlíkovými vlákny.
Výztuha svrchní části - Cap Reinforcement - spojovací vrstva se uhlíkovými vlákny s čedičem jako ochrana konstrukce.
Skluznice - Sintered Base - spékaná skluznice s vysokou molekulární hustotou zabezpečuje excelentní skluz a dlouhou trvanlivost skluznice. Base Finishing - závodní mikrostruktura.
Upínání pásů - SkiSkin Fix - díky patentu Skitrab jednodušší a rychlejší.
Vyztužení v oblast vázání - Binding + Anti-torsional Plate - zpevnění lyže v oblasti určené pro montáž vázání. Maximální záruka bezpečného upevnění vázání.

 

délka (cm)

rozměry (mm) rádius (m) hmotnost páru (g) plocha (cm2)
162 92 - 64 - 79 23,5 1.400 1164

 

Kategorie skialpinismu
závodní skialpinismus

Naposledy prohlížené

compare_arrows Porovnat (0) Zrušit