Načítám...

Scarpa Maestrale XT

Model Scarpa Maestrale XT je pevná volba pro experty hledající výkon.

Akční cena s DPH:
11 150 Kč
Původní cena s DPH:
18 590 Kč
Ušetříte:
7 440 Kč
Běžná cena:
18 590 Kč
Dostupnost:
na dotaz
Tento produkt nelze koupit
Výrobce:
Informace o produktu

MAESTRALE XT je bota vyvinutá pro velmi pokročilé lyžaře. Profesionály, kteří od svého vybavení požadují maximum. Používá se v kombinaci s širokými lyžemi a vysoce výkonnými vázáními. Zaručuje vynikající výkon, pohodlí a přesnost ve všech podmínkách.

Podrobný popis materiálů a technologií najdete na záložce "Parametry".

 

 • materiál skeletu - Carbon Grilamid® LFT® / Grilamid®
 • materiál jazyka - Grilamid®
 • výrazně posílená pohyblivost komínu pro komfortní chůzi - rozsah pohybu 56° (46° za vertikální osu, 10° před ní)
 • přezka Wave Closure Systém – snižují váhu o jednu přezku, ale pevnostností upnutí převyšuje většinu dvou přezek ve spodní části skeletu
 • Thor Buckle - nová lehká přezka ze slitiny magnesia navržené pro snadné ovládání i s nasazenou rukavicí
 • Thor Rack XT - vylepšení upínacího "hřebínku" vrchní přezky umožňuje efektivní manipulaci při změně polohy chůze/sjezd
 • Velcro® Finger Strap - poskytuje dokonalé zapnutí komína v tibiální oblasti
 • nanýtované očko na skeletu pro uchcení bezpečnostních lanek
 • největší vnitřní šířka ve špičce 101 mm (last width)
 • podrážka Vibram Cayman Pro Sole zajišťuje vynikající přilnavost a dlouhou životnost
 • Scarpa dopoporučuje používat se širšími modely lyží
 • vhodné pro vázání TLT a Alpine Touring (norma DIN ISO 9523)
 • model  12049 – 501/1

 

Parametry:

kategorie freeskitouring, freeride
vnitřní šířka skeletu (mm) 101
flex (index) 130
rozsah pohybu komínu 56°
náklek 16° +/-
cunting ne
vnitřní botička tepelně tvarovatelná Intuition Cross Fit Pro Flex Ride
přezky
vhodné pro vázání pinová (PIN) Tech, Alpine Touring
norma podrážky DIN ISO 9523
inzerty certifikované Dynafit Quick-Step-In
vyráběné velikosti (MP) 24.5 - 32.0 včetně 1/2 čísel
max. šířka středu lyží (mm) výrobce neuvádí
hmotnost páru (g) + (velikost MP) 2.980 (27.0)

 

Délka podrážky (skeletu):

mondo point 24.5 - 25.0 25.5 - 26.0 26.5 - 27.0 27.5 - 28.0 28.5 - 29.0 29.5 - 30.0 30.5 - 31.0 31.5 - 32.0
délka v mm 288 297 306 314 322 331 340 348

 

Pro lepší výkon a komfort doporučujeme s produktem zakoupit anatomicky tvarované vložky SIDAS.

 

Parametry

Axial Alpine EVO Construction vytváří nejlepší možnou podmínku pro komfort při chůzi a stejně tak silnou odezvu při sjezdu. Tento unikátní styl SCARPA nabízí obojí. Přední přezky i přezky komínu boty, kombinované s páskem na suchý zip vám umožňují jednoduché nstavení sevření (objemu), fixují vaši nohu bezpečně pro sjezd a přitom je možné rychle otevřít boty pro přirozený pohyb při výstupu.

Vibram® - v roce 1935 byl Vitale Bramani, známý horský vůdce, svědkem tragédie ve východních Alpách. Od té chvíle se rozhodl studovat způsob výroby podrážky, která by mohla zaručit excelentní trakci pro všechny, kteří ji budou používat. A to v různých typech terénu. Začal tak s vulkanizací kaučuku a výrobou známých podrážek pod značkou Vibram®.

Podrážky Vibram® musí vždy splňovat tato důležitá kritéria:

 • kvalita zpracování a životnost
 • garance maximálního výkonu
 • maximální komfort při nošení

Intuition® - Kanadská značka vyrábí od roku 1993 stovky tisíc produktů obuvi pro nejdůležitější obuvnické značky na světě, které se nosí lyžaři, snowboardisté, horští vůdci i instruktoři. Vložky Intuition nabízejí maximální tepelný komfort a lehkost a zajišťují nejvyšší technologické standardy tepelně tvarovatelných vložek pro produkty v daném segmentu. Exkluzivní tepelně tvarovatelné materiály zaručují dlouhodobé nadstandardní pohodlí.

Pebax® - elastomery Pebax, navržené pro nejextrémnější podmínky, představují vysoce výkonný materiál, který se již mnoho let používá v zimním sportovním vybavení. Zaručují vysoký výkon díky skutečně jedinečné kombinaci vlastností

 • nízká hmotnost
 • prodloužená flexibilita při nízkých teplotách
 • vysoká odolnost vůči nárazu při nízkých teplotách
 • návrat vložené energie
 • veliký rozsah tvrdosti a flexibility

Tyto elastomery jsou v průměru o 20% lehčí než běžné materiály. Kombinují tuhý blok tvořený segmenty polyamidů 12 (PA12) s měkkým řetězcem polyetherů odpuzujících vodu. Pebaxové materiály představují spojení mezi termoplastickými materiály a kaučuky a jsou optimální volbou v široké škále aplikací zaměřených na zlepšení výkonu ve sportovním sektoru.

Carbon Grilamid LTF® - Grilamidový LFT uhlík je polyamid nabitý dlouhými uhlíkovými vlákny, které zlepšují vlastnosti odolnosti vůči prodloužení a tuhost Grilamidu, aniž by zvyšovaly jeho hustotu ve srovnání s normálními krátkými vlákny. To umožňuje snížit tloušťku stěn skeletu, čímž se získá menší objem a současně velmi výkonný produkt. Zlepšuje se také odolnost proti nárazům a ohybům, což umožňuje udržovat neporušený výkon bot v průběhu času.

RECCO® - Tato technologie byla představena v roce 1983 Magnusem Granhedem po tragickém lavinovém neštěstí, kterého byl svědkem a jako první a jediný zasahoval.

Ve spolupráci s Královským technickým institutem ve Stockholmu, byla vyvinuta technologie RECCO® pro zajištění účinnosti lokalizačních systémů pro záchranu lidí pomocí radarového systému a vysílačů RECCO®. Tyto prostředky umožňují rychlejší organizovanou záchranu a vyhledání přesné polohy postižených.

EMS-Grivory - Společnost, která se zavázala výhradně k výrobě vysoce výkonných polymerů a jejich neustálému vývoji, se zaměřuje na technologické inovace, jejichž cílem je učinit své výrobky jedinečnými v řadě špičkových polyamidů. S portfoliem nejkompletnějších dostupných produktů jsou polyamidy EMS univerzální a vysoce výkonné materiály určené pro nejrůznější trhy, obory a odvětví.

BI-INJECTION SHELL SCARPA® - umožňuje použití vysoce výkonných materiálů jako Grilamid® a Carbon Grilamid LFT® ve stejném kusu. Tento proces pomáhá vytvořit skelet, který nabízí neuvěřitelnou kombinaci výkonu pevnosti a vysoké torzní tuhosti v patě a pod nohama. Zároveň umožňuje jen dostatečné progresivní ohýbání jazyka. Párování komponentů vyžaduje technickou odbornost, která je synonymem pro značku SCARPA®. Ta poskytuje to nejlepší z hlediska spolehlivosti a výkonu.

WEB FRAME CARBON DESIGN - speciální tvarování v oblasti paty připomínající sluneční paprsky, které střídá různé tloušťky stěn skeletu. Minimalizuje hmotnost a přitom stále poskytuje vysoce výkonnou podporu a sílu. Tento tvar nabízí dostatečnou oporu v oblasti boty klíčové pro její výkon.

ZEPPA XT - nová stélka umístěná pod nohama mezi skeletem a vnitřní botičkou poskytuje větší podporu pro sjezd. Specifický tvar a tloušťka zvyšuje úhel náběhu v patě o 2° ve srovnání s Maestrale RS. To zvyšuje přesnost a zajišťuje okamžitý přenos impulsů na lyže.

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.
Hodnocení
Průměrné hodnocení 0/5
Hodnoceno 0x
 • 1 0x
 • 2 0x
 • 3 0x
 • 4 0x
 • 5 0x

Zatím nikdo nehodnotil, buďte první!

Vaše hodnocení zboží

1 - nejhorší, 5 - nejlepší

Poptávka

 
Blog